ILGUCIEMA Medalus turpina gajienu uz starptautisko tirgu

LV_ID_ERAF

SIA “ILGEZEEM” ir noslēdzis līgumu Nr. SKV-L-2016/418 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds

Piedaloties pasaulē lielākajā pārtikas inovāciju izstādē, „IĻĢUCIEMA Medalus” turpina gājienu uz starptautisko tirgu

Latvijas uzņēmums SIA Ilgezeem 16.-20. oktobrī piedalījās pasaules lielākajā pārtikas un dzērienu inovāciju izstādē SIAL Paris 2016. Regulāri piedaloties starptautiskajās izstādēs, uzņēmums mērķtiecīgi turpina attīstīt uz nostabilizēt Tanheiser eksporta zīmolu, kas ārvalstu tirgiem piedāvā sešas Iļģuciema Madalus šķirnes un bezalkoholiskos iesala dzērienus.

Vērienīgajā izstādē SIA Ilgezeem izdevās ieinteresēt izstādes apmeklētājus – neparastās alus garšu kombinācijas gan pārsteidza, gan piesaistīja kulinārijas ekspertus. Izstādē visaugstāk tika vērtēts Medalus oriģinālais, dzērveņu medalus un kaņepju ingvera medalus. Kopumā llgezeem produkcija izstādē tika nogaršota vairāk nekā 5000 reižu. Īpašu interesi par produkciju izrādīja Eiropas valstis, kur ciena delikateses un kur ir augsti kulinārijas standarti – Luksemburga, Nīderlande, Beļģija, Francija. Tāpat interese par Ilgezeem produktiem radās pārtikas speciālistiem no Āzijas reģiona valstīm, Izraēlas, Anglijas, Skandināvijas, Ukrainas un Krievijas.

Uzņēmuma spēja apvienot interesantas garšas un rast neparastas kombinācijas vienmēr izraisa sākotnēju izbrīnu, bet pēc tam atzinīgu novērtējumu. Uzskatu, ka šī spēja – atrast neierastus garšu savienojumus – ir atslēga „Iļģuciema alus” eksporta nākotnei. Pasaulē alus tirgus ir krietni blīvs, un ražotājam no nelielas valsts ir jābūt mērķtiecīgam un atjautīgam, lai tajā iekļūtu,” atzīst Ilgezeem mārketinga un pārdošanas daļas vadītājs Rihards Jablokovs. Viņš arī norāda, ka uzņēmums noteikti turpinās strādāt ar iegūtajiem starptautiskajiem kontaktiem, lai attīstītu un veicinātu produkcijas eksportu.

Izstādē Ilgezeem piedalījās zem vienotā Latvijas stenda, kur līdzās ar citiem vietējiem ražotājiem pārstāvēja Latvijas pārtikas nozari. Kā norāda uzņēmuma pārstāvji, bija patīkami izstādē tikties ar citiem Latvijas pārtikas nozares pārstāvjiem – lielākajiem veikalu tīkliem, vairumtirgotājiem.

Medalus ražošanu Ilgezeem sāka 2012. gadā, ieviešot pirmās trīs šķirnes – oriģinālo, dzērveņu un kaņepju-ingvera medalu, sākumā galvenokārt fokusējoties uz restorānu un kafejnīcu segmentu. Šobrīd alus ir ieviests arī mazumtirdzniecībā un regulāri tiek eksportēts uz četrām valstīm (Lielbritāniju, Poliju, Igauniju, Koreju), papildus citām valstīm produkciju piedāvājot dažādos festivālos.

Ilgezeem dzērienu rūpnīca ir Latvijā lielākais iesala ekstraktu, kvasa un iesala dzērienu ražotājs. Uzņēmuma vēsture aizsākās jau pirms vairāk nekā 150 gadiem, kad Rīgā tika uzbūvēta senākā rūpnieciskā alus darītava Latvijā – Iļģuciems. Tad bija vērojams straujš alus ražošanas uzplaukums, rūpnīcā tika ražots tiešām unikāls alus klāsts. Tagad Ilgezeem ir kļuvis par spēcīgu raudzēto bezalkoholisko dzērienu – kvasa un iesala dzērienu, kā arī medalus ražotāju.