Iļģuciema alus piedalās festivālā Berlīnē starp pasaules vadošajiem alus ražotājiem

Latvijas uzņēmums SIA Ilgezeem šā gada 5.–7. augustā piedalījās Eiropas lielākajā un vērienīgākajā alus nozares pasākumā – 20. Berlīnes starptautiskajā alus festivālā. Līdzās pasaules vadošajiem alus darītājiem Latvijas uzņēmums apmeklētājiem piedāvāja savus produktus – Iļģuciema medalu un Iļģuciema kvasu, kas ārvalstu tirgos tiek piedāvāts zem markas TANHEISER.

Šajā festivāla Ilgezeem piedalījās jau otro reizi, un šogad apmeklētājiem tika piedāvātas piecas medalus šķirnes (oriģinālais, dzērveņu, keņepju-ingvera, ābolu, upeņu), kā arī gaišais EXTRA alus un oriģinālais kvass.

Kopumā Latvijas uzņēmuma produkcija festivālā tika nogaršota vairāk nekā 7000 reižu. Zīmīgi, ka Iļģuciema alus produkciju ļoti atzinīgi ir vērtējuši vācu apmeklētāji, kas ir klasiska alus cienītāji. Īpašu interesi par Ilgezeem produkciju ir izrādījuši arī pārtikas speciālisti no Vācijas. Pēc uzņēmuma datiem Ilgezeem bija vienīgā alus darītava no Latvijas un pat no Baltijas, kas piedalījās šajā festivālā.

Ilgezeem mārketinga un pārdošanas daļas vadītājs Rihards Jablokovs atzīst: „Esam gandarīti par sasniegto – jāatzīst, ka šādi pasākumi ir ne tikai eksporta tirgus paplašināšanas iespēja, bet arī emocionāli ļoti piesātināts pasākums, kas iedod milzu enerģijas lādiņu un pārliecību, lai darbotos turpmāk. Prieks, ka mūsu stendu apmeklēja gan pagājušā gada festivāla apmeklētāji, gan daudz jaunu interesentu. Noteikti turpināsim paplašināt eksporta iespējas.”

Turpinot attīstīt starptautisko tirgu, llgzeem mērķtiecīgi meklē iespējas parādīt un realizēt savu produkciju ārpus Latvijas robežām. Šī bija jau trešā reize šogad, kad uzņēmums ir piedalījies alus festivālos tieši Berlīnē: janvārī Ilgezeem piedalījās Zaļās nedēļas (Grüne Woche) festivālā, maijā Kultūras karnevālā (Karneval der Kulturen) un tagad populārajā 20. Berlīnes starptautiskajā alus festivālā.

Jubilejas festivālā šogad piedalījās 340 alus darītāji no 87 valstīm, piedāvājot 2700 unikālas alus šķirnes!

Festivālu apmeklēja 800 000 apmeklētāju, un tas ir iekļauts Ginesa rekordu grāmatā.

Medalus ražošanu Ilgezeem sāka 2012. gadā, ieviešot pirmās trīs šķirnes – oriģinālo, dzērveņu un kaņepju-ingvera medalu, sākumā galvenokārt fokusējoties uz restorānu un kafejnīcu segmentu. Šobrīd alus ir ieviests arī mazumtirdzniecībā un regulāri tiek eksportēts uz četrām valstīm (uz Lielbritāniju, Poliju, Igauniju, Koreju), papildus Vācijai produkciju piedāvājot dažādos festivālos.

Ilgezeem dzērienu rūpnīca ir Latvijā lielākais iesala ekstraktu, kvasa un iesala dzērienu ražotājs. Uzņēmuma vēsture aizsākās jau pirms vairāk nekā 150 gadiem, kad Rīgā tika uzbūvēta senākā rūpnieciskā alus darītava Latvijā – Iļģuciems. Tad bija vērojams straujš alus ražošanas uzplaukums, rūpnīcā tika ražots tiešām unikāls alus klāsts. Tagad Ilgezeem ir kļuvis par spēcīgu raudzēto bezalkoholisko dzērienu – kvasa un iesala dzērienu, kā arī medalus ražotāju.

LV_ID_ERAF

SIA “ILGEZEEM” ir noslēdzis līgumu Nr. SKV-L-2016/418 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds