Iļģeciema alus

Rīgas, Tumšais, Senču un Ekstra… Pēc vairāk kā divdesmit piecu gadu pārtraukuma pie pircējiem atgriežas Iļģuciema dzērienu rūpnīcas klasiskā lagera tipa alus sērija.

Kādēļ Iļģeciema, nevis Iļģuciema alus? Godinot dzērienu ražotnes dibinātājus un tās vēsturisko nosaukumu “Ilgezeem”, kā arī pilsētas rajona senāko nosaukumu Iļģeciems, arī leģendārā alus sērija nosaukta Iļģeciema Rīgas, Tumšais un Ekstra alus. Mūsu alus senākie cienītāji atcerēsies populāros „Dižalus tumšais” un „Martas”, bet vecākā paaudze var atminēties pat “Iļģuciema dižalus”. Esam gandarīti, ka atjaunotā sērija ir populāra un drīzumā gaidāma tās paplašināšanās ar jaunām alus šķirnēm.

Rīgas un Tumšais saņem Bronzas medaļas

2017.gada augustā top pirmie brūvējumi un ar katru vārījumu recepte un garšas īpašības tiek pilnveidotas. Atjaunotā alus sērija gūst labu atsaucību pircēju vidū un septembra sākumā tiek izlemts Tumšais un Rīgas alus pieteikt dalībai starptautiskajā  profesionālās degustācijas konkursā “Baltic Beer Star 2017”. Konkursa žūrija – alus mīļotāji un nozares profesionāļi aizklātajā degustācijā atzinīgi novērtē atjaunoto alus sēriju. Iļģeciema Tumšais Alus iegūst bronzas medaļu Eiropas stila eksporta Lagera tipa grupā, bet Iļģeciema Rīgas Alus bronzas medeļu saņem grupā “Vācu stila Marta alus”.

Alus radīts no miežu iesala un ir īpaši piemērots baudīšanai kopā ar salātiem, zivi, jūras veltēm, ceptiem galas ēdieniem un desiņām.